Na tento víkend jsem si pro vás připravil mimořádnou věc.
Kdo někdy pařil COD4 na LANce nebo jen tak po internetu s dalšími killery, určitě zná bezpočet videí na téma: kde nejlépe vykempit, jak kuchnout nepřítele nožem ze zálohy, kam zahodit granát pro překvapení celého nepřátelského týmu nebo třeba jak se dostat na jinak nedosažitelná místa v mapě.
Tyhle videa znáte skrz na skrz. Přece jen: kdo nehoní skill s námi, umře jako lama. Dneska vám však přináším video, jehož shlédnutí by mělo být povinností každého fanouška série a COD4 hráče především. Kromě toho, že je plné excelentních fragů a libových akcí, je po technické stránce na výsost propracované. Jako bonus do něj autoři vybrali pecky lahodící pařanově uchu. Střihem si nezadá s dobrými videoklipy a grafickými 3D animacemi se hbitě a efektně přesouvá mezi jednotlivými akcemi. Jeho zpracování, umělecká hodnota a zvláště pak fakt, že se jedná o video COD4 od českých hráčů z týmu eSuba si zaslouží pozornost.
Tady je Mazarini and Paradox a Play With Soul
Znáte nějaké opravdu parádní video z naší oblíbené COD4? Podělte se o něj s námi a pošlete odkaz v komentářích.
14.11.10
07.11.10
Zprávy z domova aneb tejemství LANparty v Bunkru
Já se přiznám že jsem v bunkru byl a je tomu už drahně let. Pokud mě má děravá paměť neklame, tak to bylo ještě tehdy v roce 2000. Internetové připojení stálo za starou vylyžbačkoru a jediná možnost jak si s kamarády zahrát vaše oblíbené gamesky bylo právě v nějaké "počítačové herně". Taková herna přišla pařanovi vhod. Pokecal s kámošema o tom jak ho štve škola. Zahrál oblíbený kousky prostřílený v singlplayeru na nejtěžší obtížnost. A navíc si mohl dát něco na zub. Všeho všudy za 50 kaček na hodinu se dalo docela dobře zabít páteční odpoledne.
A proč, že jsem si vzpomněl na tenhle temný útulek pro závislého pařana...světe div se, ale předminulý týden se tam měla odehrát LANparty. Nostalgie největšího kalibru. LANparty v prostředí dávno zapomenuté PCherny. Misuge mě zasvětil do akce už počátkem týdne a i přesto, že jsem se vymluvil na učení, byl jsem připraven zbalit svých 5 hradeckých švestek (samozřejmě i kompíka) a vyrazit vstříc multiplayerovým řežbám ve starém stylu.
Už už jsem si přehrával ve vzpomínkách jak skvělí to byli časy. Nikdo nemusel do háku. Celý dny jste jen pařili kompa a na páteční odpoledne hned po tréningu byl vyhrazen čas multiplayerový pařbě CS nebo Quake3Arena. V puse cigárko, za který by vás doma pořádně seřezali, v ruce pívo, který vám mohli benga kdykoliv sebrat a čerstvá občanka se válela v tašce společně s učením. Na dvoře socialistickýho baráku se kupí vajgly a vy klábosíte jen o tom, kdo koho sejmul a jak moc dal headshotů.
Ale všechno pěkné jednou končí a když jsem ve čtvrtek psal Misugemu, jak se tedy akce má, bylo mi sděleno, že pro nezájem se LANparty nekoná. Pro nezájem! Sakra kam se poděli všichni ti maséři, vykosťovači a ubermástři. Kde jsou všichni pařani?
Zatímco polovina pařanů se přesunula na Internet a paří kdy chtějí a s kým chtějí bez nutnosti vystrčit nos z bytu. Druhá půlka si obula kanady, navlíkla americký uniformy a připnula pouzdra na beretty. Společně pobíhají po lesích a střílejí po sobě věrnýma replikama zbraní, který kdysi viděli jen na obrazovce.
Těší mě, že i v Tachově se ještě nějaká počítačová herna udržela a třeba nám to příště vyjde.
P.S.: Kdo má fotku toho super červenýho tráboše, kterej bunkru dělal reklamu několik let přímo na parkovišti u lahůdek, ať jí pošle!!
31.10.10
Zaklínač 2 na jaře 2011 - soutěž
Kdo by neznal Geralta - bílého vlka, zaklínače se stylem údernějším než jeho pěst a hrdinu ságy Andrzeje Sapkowského. Zaklínač je pojem ve fantasy stejně legendární jako Start-Trek ve sci-fi nebo Edgar Alan Poe v hororu. Byl podle něj natočen televizní seriál o jehož kvalitách se vedly dalekosáhlé debaty. Dokonce vyšel i televizní film. Na mušku si jej nakonec vzali i herní vývojáři a vytvořili pro Geralta svět plný napětí, akce, politických intrik i romantiky. Přesně tak jak to máme rádi.
V tuto chvíli se na naše mašiny připravuje vtrhnout druhý díl slavného Zaklínače, či chcete-li po anglicky The Witcher. Zaklínač 2 bude po všech stránkách rozvinutím původního konceptu z veleúspěšné jedničky. Více postav, rychlejší načítání, rozlehlý svět, herní dialogy a in-game videa o celkové délce 150 minut.
Zatímco vydání jedničky bylo skvěle načasováno na dobu před Vánoci, Zaklínač 2 se vydá na svou pouť za dobytím herních žebříčků až na jaře příštího roku. A abyste si to čekání zpříjemnili a o něco zkrátili, připravili pro vás tvůrci hry (CD Project RED) soutěž:
"Obličeje fanoušků, kteří se umístí na prvních dvou místech, se objeví i ve hře a oba dva získají navíc zdarma kopii hry."
Stačí když se obléknete ve stylu zaklínače, přihodíte lehké líčení a necháte se vyfotit některým ze svých kamarádů nebo členů rodiny. Pro inspiraci můžete kouknout na oblečení jež se objevilo již v předchozím díle u jedné z postavy.
Samozřejmě improvizaci, kreativitě a stylu se meze nekladou. Dokonce si troufnu tvrdit, že nápadité či vtipné podání celého kostýmu vás může katapultovat mezi výherce. Takže neváhejte a soutěžte společně s dalšími nadšenci - celý popis soutěže i s jejími pravidly najdete na facebooku.
Novinky o zaklínači můžete sledovat na českém webu www.thewitcher.cz
24.10.10
Český hráč počítačových her netráví celý svůj čas zavřený doma u počítače, ale je to normální kluk, který chodí ven s kamarády...
Když mě před více než 2 měsíci na Gameparku oslovil reklamní banner s nabídkou výhry výkonného procesoru od společnosti Intel za vyplnění ankety, netušil jsem, že se z ankety samotné stane český fenomén.
Zatímco jsem vyplňoval anketu plnou nejzáludnějších otázek, kterých se pařan štítí, děsí či dokonce stydí, v duchu jsem viděl jak rozbaluji vysněný hardware jako základ nové mašiny. 20 otázek je přece jenom hodně. A tak jsem se během samotného vyplňování jednoduchých dotazů typu kolik vám je a co studujete nabažil představy nového kompa dosytosti a čím dál tím více si uvědomoval sondu do vlastní "duše". Otázky začali být jaksi více na tělo - třeba jestli jako chodím volit a jak moc času trávím s přítelkyní.
Projekt mě zaujal na tolik, že jsem se co 14 dní vracel na inkriminovanou stránku a s chutí svěřoval své nejtajnější pařanské vrtochy neosobnímu systému ankety. Zpověď jsem vykonal dohromady 4krát a dokonce se mi po ní i ulevilo. Kdo říká, že vyzpovídat se z hříchů je k ničemu...kecá! Ale i přes celé to duchovní opojení mě stále zajímalo, jak že to jako dopadne s tím výkonným procesorem a mojí novou mašinou. Týden, dva po ukončení ankety, e-mail od pořadatelů nikde. Už jsem skoro zapomněl, že vůbec nějaká anketa probíhala.
Ale ve středu přišlo překvapení...ne nenapsali mi z redakce, že jsem vyhrál ten procesor!:-(...ale na novinkách z Gameparku jsem se dočetl, že sonda do duše českého pařana skončila a dopadla překvapivě docela nudně. Pařani nejsou žádní perverzní úchyláci co sledujou porno a nikdy neměli holku. Dokonce to ani nejsou frustrovaní, zakomplexovaní a do sebe uzavření podivíni. Ba co víc...nepotvrdilo se ani to, že by to byli agresivní asociálové s nulovým okruhem přátel v reálném světě.
A pro ty co mají rádi čísla, tady jsou ty nejzásadnější:
Celý článek a veškeré grafy můžete shlédnout na Gameparku.
Zatímco jsem vyplňoval anketu plnou nejzáludnějších otázek, kterých se pařan štítí, děsí či dokonce stydí, v duchu jsem viděl jak rozbaluji vysněný hardware jako základ nové mašiny. 20 otázek je přece jenom hodně. A tak jsem se během samotného vyplňování jednoduchých dotazů typu kolik vám je a co studujete nabažil představy nového kompa dosytosti a čím dál tím více si uvědomoval sondu do vlastní "duše". Otázky začali být jaksi více na tělo - třeba jestli jako chodím volit a jak moc času trávím s přítelkyní.
Projekt mě zaujal na tolik, že jsem se co 14 dní vracel na inkriminovanou stránku a s chutí svěřoval své nejtajnější pařanské vrtochy neosobnímu systému ankety. Zpověď jsem vykonal dohromady 4krát a dokonce se mi po ní i ulevilo. Kdo říká, že vyzpovídat se z hříchů je k ničemu...kecá! Ale i přes celé to duchovní opojení mě stále zajímalo, jak že to jako dopadne s tím výkonným procesorem a mojí novou mašinou. Týden, dva po ukončení ankety, e-mail od pořadatelů nikde. Už jsem skoro zapomněl, že vůbec nějaká anketa probíhala.
Ale ve středu přišlo překvapení...ne nenapsali mi z redakce, že jsem vyhrál ten procesor!:-(...ale na novinkách z Gameparku jsem se dočetl, že sonda do duše českého pařana skončila a dopadla překvapivě docela nudně. Pařani nejsou žádní perverzní úchyláci co sledujou porno a nikdy neměli holku. Dokonce to ani nejsou frustrovaní, zakomplexovaní a do sebe uzavření podivíni. Ba co víc...nepotvrdilo se ani to, že by to byli agresivní asociálové s nulovým okruhem přátel v reálném světě.
A pro ty co mají rádi čísla, tady jsou ty nejzásadnější:
- Počet vyzpovídaných pařanů - 5859
- Poměr pařanů:pařanek - 98:2
- Průměrný věk českého pařana - viz Graf 1
- Vlastní notebook i PC - 34%
- Hraje hry především online - 76%
- 3* týdně vyrazí ven - 53%
- Šlo by volit kdyby mělo možnost - 67%
- Průměrná propařená doba denně: 3 hodiny
- Nvidia před ATI
- Intelu před AMD
- Pivu před Colou
- Posteli před myší
- Třídění odpadu před bordelem
Celý článek a veškeré grafy můžete shlédnout na Gameparku.
15.09.10
Doom a další staré hry
Zatímco v Tachově se odehrávala další, v pořadí již 10. Tachovská LANparty, já jsem skočil nakouknout k přátelům na druhé straně republiky. V Zásmukách u Kolína se konala (také jubilejní) 10. SLES LAMAparty. A bylo na co se dívat a co zapařit.
V pátek se jen tak popíjelo a hrálo COD4 na připraveném serveru. Jelo se ve starém stylu, žádné HC mody, jen klasika TDM a Domination, občas Free for All. Ale to nebylo jediné na celé LAMAparty co se mělo odehrát ve starém stylu - takzvaně Old School. Překvapením pro všechny přítomné bylo, když jim po sladkém probuzení o sobotním poledni pořadatelé oznámili, že letošní turnaj proběhne ve starých hrách. Z čehož většina spatřila světlo obrazovek ještě před rokem 1995. Rozespalé obličeje, sucho v pusách, žaludky na vodě a do toho DOOM. Mnozí nesouhlasně kroutili hlavami zatímco jiní s nadšením tleskali. Ti ostatní pojídali česnečku a snažili se dostat z kocoviny.
Na obrazovkách počítačů našich pořadatelů se začali pohybovat obrázky 2D grafiky a ze sluchátek linout libé tony MIDů doprovázejících pradědy všech her. První byly na pořadu sportovní hry - Winter olympics a Grand Prix Circuit - the Cycles. Zatímco v první hře jde o to mačkat neustále Enter a tím dosáhnout nejrychlejšího času, v té druhé zase vyhrává jedinec, který zvládne zajet zvolený okruh bez sundaní prstu ze šipky vpřed.
V druhé půli se představily hry akční. Byl to již zmíněný DOOM ve kterém se účastníkům počítali do turnaje úspěšně vystřílené mise a Mortal Kombat 4, ze kterého se započítávali poražení oponenti.
Hřebem celé základní části turnaje byl Prince of Persia jehož první díl potrápil přítomné i na několik dlouhých desítek minut. Každé patro, které nešťastníci zdolali jim přidalo bod do celkového hodnocení.
I přes to, že zájem o turnaj byl ze začátku malý a reakce rozporuplné, ve 20:00 se nám do finále dostalo 5 borců (měli být původně 3, ale bodování vyhodilo 5 adeptů na vítězství). No a kdo si tipoval, že ve finále se bude pařit další "3D" hra.....měl pravdu. O pohár 10. SLES LAMAparty si to kluci rozdali v legendárním zakladateli všech 3D FPS stříleček - Wolfenstein 3D(recenzi můžete najít třeba na bonuswebu) od firmy IDsoftware. Hrálo se na body přičemž vítězství uhájil Dušan alias DUN a záznam z vyhlášení výsledků si můžete prohlédnout na následující adrese:
http://www.sles.cz/?odk=2&tr=5
Po celém propařeném víkendu jsem byl značně unaven, ale vzpomínat budu dlouho. Pařba výtečná a nostalgie v podobě starých her taky. Klukům tímto chci poděkovat, za jejich organizaci a skvělou atmosféru.
V pátek se jen tak popíjelo a hrálo COD4 na připraveném serveru. Jelo se ve starém stylu, žádné HC mody, jen klasika TDM a Domination, občas Free for All. Ale to nebylo jediné na celé LAMAparty co se mělo odehrát ve starém stylu - takzvaně Old School. Překvapením pro všechny přítomné bylo, když jim po sladkém probuzení o sobotním poledni pořadatelé oznámili, že letošní turnaj proběhne ve starých hrách. Z čehož většina spatřila světlo obrazovek ještě před rokem 1995. Rozespalé obličeje, sucho v pusách, žaludky na vodě a do toho DOOM. Mnozí nesouhlasně kroutili hlavami zatímco jiní s nadšením tleskali. Ti ostatní pojídali česnečku a snažili se dostat z kocoviny.
V druhé půli se představily hry akční. Byl to již zmíněný DOOM ve kterém se účastníkům počítali do turnaje úspěšně vystřílené mise a Mortal Kombat 4, ze kterého se započítávali poražení oponenti.
I přes to, že zájem o turnaj byl ze začátku malý a reakce rozporuplné, ve 20:00 se nám do finále dostalo 5 borců (měli být původně 3, ale bodování vyhodilo 5 adeptů na vítězství). No a kdo si tipoval, že ve finále se bude pařit další "3D" hra.....měl pravdu. O pohár 10. SLES LAMAparty si to kluci rozdali v legendárním zakladateli všech 3D FPS stříleček - Wolfenstein 3D(recenzi můžete najít třeba na bonuswebu) od firmy IDsoftware. Hrálo se na body přičemž vítězství uhájil Dušan alias DUN a záznam z vyhlášení výsledků si můžete prohlédnout na následující adrese:
http://www.sles.cz/?odk=2&tr=5
Po celém propařeném víkendu jsem byl značně unaven, ale vzpomínat budu dlouho. Pařba výtečná a nostalgie v podobě starých her taky. Klukům tímto chci poděkovat, za jejich organizaci a skvělou atmosféru.
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)
